Tävlingsprogram Sandvikens Skyttegille

Ny = Nya tävlingar 14 dagar bakåt från 2019-11-17 .
- = Tom eller ?
GB = Gevär Banskytte
GFä = Gevär Fältskytte
KhB = Gevär Korthållsskytte
KpB = K-Pist Banskytte
KpFä = K-Pist Fältskytte
Lg = Luftgevär Nationellt
LgFT = Luftgevär Falling Target
LgSport = Luftgevär Sportskytte

Alla grenarAlla grenarAlla grenarAlla grenar

Tävlingskalender alla grenar 2006

 
January 
04-07Swedish Cup (Int)SävsjöLgSportResultatReferat
06TrettondagssmällenHaraker-SkultunaGFäReferat
06TrettondagsträffenOxelösundKpFä
06-08Björksta-OpenBjörkstaLg
11-14Hell Open (Int)Hell, NorgeLgSport
14Förbundsfinal SkyttiadenGävleLg
21CWX-pokalenWLg
22HebyträffenHebyGFäResultatReferat
22SnöskottetSöderhamnKpFä
25-29Baltic Cup (Int)Århus, DanmarkLgSport
28DubbeltestNackaLgSport
28KolmårdsträffenRejmyreGFä
28FörbundsfinalSöderhamnLg
29TesttävlingEskilstunaLgSport
 
February 
04Regionsfinal SkyttiadenWLg
04-05Jämtträffen + OvikskannanÖstersund/LillsjönGFä
11BjörkepokalenHilleLg
12RoslagsträffenSöderbykarlGFäResultatReferat
18-19Sala OpenSalaLg
18-19Gästrikeserien omg 5GävleLg
19XW-knallen (10 stn)GysingeGFäResultatReferat
19KustknallenOxelösundKpFä
23TesttävlingUmeåLgSport
25-26DubbeltestStrömssundLgSport
25-26FältyranÖ-vikGFä
26Ljusnanträffen +HM/GMHolmsvedenGFäResultatReferat
 
March 
04Kretsmästerskap+GillesmästerskapSandvikenGFäResultatReferat
04DubbeltestÖstersundLgSport
05SméträffenEskilstunaKpFä
05BergslagsträffenKlotenGFä
05TesttävlingSöderalaLgSport
11Skyttiadens RiksfinalEskilstunaLg
12Laxskottet+ Förbundsm.MarmaGFä
18-19Junior SMSävsjöLgSportResultat
18-19Gästrikeserien omg 6SandvikenLg
19VinterriksRamseleforsGFä
25Testtävling (Ume-Kulan)UmeåLgSport
25FörbundsfinalSandvikenLg
26FältskyttekårenRimboGFä
 
April 
01-02Herr och Dam SMTrollhättanLgSportResultatReferat
01KringelträffenSödertäljeKpFä
08ChaparallknallenKulltorpGFä
08Årsmöte GävleborgsskytteförbundSöderhamn-
09JönköpingsträffenSkillingarydGFä
09FörbundsmästerskapSöderhamnLgResultat
14-17PåskrallytTornedalenGFä
17PåsksmällenÄrlaKpFä
22-23PåskpuffenHilleLg
23SM/JSM FältKronobergGFä
29RommefältetRommehedKpFä
30BockskottetGävleKpFä
 
May 
01KpistträffenMarmaKpFä
01Bollnäs OpenBollnäsGB
06HugelstacupenEskilstunaGB
07ReveljenEskilstunaGB
07VallaträffenSöderalaKhB
13GM/HM?/SöderalaGB
14Rosersbergs VårtävlingRosersbergGB
20Ockelboträffen + FörbundsmOckelboKpFä
21ElitpokalenOckelboGB
25Söderala LaxenSöderalaGB
25Uno SödergrenträffenÅker-LännaKpFä
27GästabudetNyköpingGB
27KM KorthållSandvikenKhB
28Sundsvallsknallen/StafettSundsvallGB
 
June 
03HogdalsträffenHogdalGB
04MågaträffenLjusdalGB
10RommefältetRommehedKpB
11Gävle-Dala?GB
16-17Rallarsmällen + Nitro-NobelPorjus/GällivareGB
17Förbundsmästerskap (Kp, Kpl)SöderhamnKpB
17Björksta OpenStockkumlaKhB
17HilleskottetHilleGB
18TillingeträffenEnköpingGB
21Söderala Midnight CupSöderalaGB
21Söderala Midnight CupSöderalaKhBInbjudan
 
July 
01SemesterskjutningenSmedjebackenGB
01FilipstadsträffenFilipstadKpFä
01-02Eda runt på 100 skottEdaGB
01-04Trippeltest (The Summer Trophy)Kviberg/ÖrgryteLgSportInbjudan
02FinalskottetUnungeGB
02LesjöforsknattretLesjöforsKpB
05-06TavelträffenRamseleforsGB
07BjörkskottetUmeåGB
08TavelträffenRamseleforsKhB
08-09MargaretakedjanLjusdalGB
11-12TriangelnMoraGB
13-14UpplandsträffenEkebybodaGB
13ParadisträffenArvikaKhB
14-15ArvikakedjanArvikaGB
16Svensk-NorskaBogenGB
16-18RM/SM KorthållEskilstunaKhB
28-30Veteran SM SportEskilstunaLgSportInbjudan
28-30Veteran SM SportEskilstunaKhBInbjudan
28-30Veteran SM SportEskilstunaGBInbjudan
29DellenträffenBjuråkerGB
 
August 
05Förbundsmästerskap ligg+ kannanHille?GB
05-06Ox-träffenOxelösundKpB
06Förbundsmästerskap ställnHoforsGBReferat
06TesttävlingEskilstunaKhB
12-13StrömmingsknallenSöderhamnKpB
12-13StrömmingsknallenSöderhamnKpFä
12Regionfinal u-cupABGB
12Regionfinal u-cupABKhB
12-13Junior SMUddevallaKhB
13Sandvikens Skg Öppna liggmästerskapSandvikenGBResultatReferat
15-06BW-knallenHemmabanorKpB
19Welcome Hotell SkyttestafettLövstaGB
19GästabudetNyköpingKhB
19-20Landskamp korthållDanmarkKhB
19-20DubbeltestUpplands-VäsbyKhB
19Kretsmästerskap V:a kretsen.ValboGBInbjudan
25-27JSMBoden-
25-27SM KpistFalun-
27KubenträffenSundsvallGB
31-03NMNorge-
 
September 
02Reg utävTGB
02Reg utävTKhB
03FörbundsmästerskapGävleKhB
08-10RM/SM gevär 6,5 mm (G, Gl)VästeråsGB
16KM 2006 korthåll 50mSandvikenKhBResultatReferat
23-24Skol-SM (Gl,Khl)GöteborgGB
23-24Skol-SM (Gl,Khl)GöteborgKhB
23-24VärmlandsseriefinalKarlstadKpB
23TesttävlingGällivareLgSport
30Final Elitserien korthållEskilstunaKhB
30-01DubbeltestForsaLgSport
30TesttävlingI19 BodenLgSport
 
October 
01Riksfinal ucupen KhEskilstunaKhB
01TesttävlingMalmbergetLgSport
06-08Dubbeltest (Måsträffen)MönsteråsLgSportInbjudan
07-08Testtävling (Sportec Open)ÅkarpLgSportInbjudan
07-08Dubbeltest (Gränges Open)GrängesbergLgSportInbjudan
07-08DubbeltestStrömsundLgSportInbjudan
07-08TesttävlingLerumLgSportInbjudan
14Testtävling (Ume-Skottet)UmeåLgSport
14TesttävlingGällivareLgSport
14-15MånadstestSörabyLgSport
15MånadstestUmeåLgSport
20-22TesttävlingI16/Lv6LgSportInbjudan
20-21Testtävling (Alvesta Open)AlvestaLgSportInbjudan
21DubbeltestKubikenborgLgSportInbjudan
21Gästrikeserien Omg 1HilleLgInbjudan
22MälardalsträffenSträngnäsGFä
22DubbeltestEskilstunaLgSportInbjudan
27-28GästabudetNyköpingLg
27-28Testtävling (Trollhätteträffen)TrollhättanLgSportInbjudan
28DubbeltestNackaLgSport
28TesttävlingMalmbergetLgSport
28-29Testtävling (Tändstickan)JönköpingLgSportInbjudan
29Inskjutning fält 1:aSandvikenGFä
29Testtävling (Hööstskottet)HörbyLgSportInbjudan
 
November 
03-04TesttävlingKävlingeLgSportInbjudan
04-05SM LuftgevärSävsjöLg
04TesttävlingGällivareLgSport
04-05Testtävling (Vindelnskyttet)VindelnLgSport
04Testtävling (Coromantträffen)GimoLgSportInbjudan
05HöstträffenKungsängenGFä
05TesttävlingI19 BodenLgSport
09-10Testtävling (Luftskottet)AnderstorpLgSportInbjudan
11-12Hille PuffenBjörkeLgInbjudan
11-12Dubbeltest (Sandvikpokalen)SandvikenLgSportResultat
11-12DubbeltestEkshäradLgSportInbjudan
12GropträffenLindesbergGFä
12DubbeltestGullaboLgSportInbjudan
18MånadstestEskilstunaLgSportInbjudan
18TesttävlingMalmöLgSportInbjudan
18-19DubbeltestStrömsundLgSportInbjudan
18Gästrikeserien Omg 2GävleLg
18Föreningsomg SkyttiadenSandvikenLgResultat
19NovemberträffenStockkumlaKpFä
19Inskjutning fält 2:aSandvikenGFäResultatReferat
19TesttävlingEskilstunaLgSportInbjudan
19Dubbeltest (Gränstesten)SkillingmarkLgSportInbjudan
22-26DubbeltestKinna/HajomLgSportInbjudan
23TesttävlingVindelnLgSport
23-25Grand Prix Kooperativa 2006, InternatPilsen, CHELgSportInbjudan
24-26SM, JSM Falling TargetKinna SkeneLgFT
26Inskjutning fält 3:eSandvikenGFäResultatReferat
26TesttävlingGällivareLgSport
29Kretsomgång SkyttiadenSandvikenLgResultat
 
December 
02InbjudningstävlingFagerstaLg
02-03DubbeltestKvibergLgSportInbjudan
02Kuben knäppenKubikenborgLgInbjudan
02-03DubbeltestRingamålaLgSportInbjudan
03DecembersmällenNorrskedikaGFäResultatReferat
08-10LudvikaskottetLudvikaLgInbjudan
09FörbundsfinalBjuråker-ForsaLg
09-10RegionalatestetSörabyLgSport
09-10RegionalatestetGällivareLgSport
09-10RegionalatestetStrömsundLgSport
09Gästrikeserien Omg 3HoforsLgInbjudan
09-10RegionalatestetFagerstaLgSport
09-10Testtävling (Luciaträffen)ÖckeröLgSportInbjudan
17Skinkskytte fältSandvikenGFäResultatReferat
Utskriven från www.sandvikensskyttegille.se