Sandvikens Skyttegille & Sandvikens Ungdomsskytteförening

SSG Gästbok | Logga in | Kontakta oss

Alla grenar, Inbjudningar och resultat 2006

small logo

Om tävlingsprogrammet.

För att få med en tävling/resultat/referat i programmet skicka ett mail med informationen till
Göran Wennerberg

Skyttesportförbundets tävlingskalender IndTA nedan är filtrerad som standard på tävlingar inom Gävleborg.
Välj "Avancerad sök" för att ändra.
Se menyvalet SSF IndTA" till vänster för mera information hur man loggar in mm.

Ny = Nya tävlingar 14 dagar bakåt från 2017-11-18 .
- = Tom eller ?
GB = Gevär Banskytte
GFä = Gevär Fältskytte
KhB = Gevär Korthållsskytte
KpB = K-Pist Banskytte
KpFä = K-Pist Fältskytte
Lg = Luftgevär Nationellt
LgFT = Luftgevär Falling Target
LgSport = Luftgevär Sportskytte

Alla grenarAlla grenarAlla grenarAlla grenar

Tävlingskalender alla grenar 2006

 
January 
04-07Swedish Cup (Int)SävsjöLgSportResultatReferat
06TrettondagssmällenHaraker-SkultunaGFäReferat
06TrettondagsträffenOxelösundKpFä
06-08Björksta-OpenBjörkstaLg
11-14Hell Open (Int)Hell, NorgeLgSport
14Förbundsfinal SkyttiadenGävleLg
21CWX-pokalenWLg
22HebyträffenHebyGFäResultatReferat
22SnöskottetSöderhamnKpFä
25-29Baltic Cup (Int)Århus, DanmarkLgSport
28DubbeltestNackaLgSport
28KolmårdsträffenRejmyreGFä
28FörbundsfinalSöderhamnLg
29TesttävlingEskilstunaLgSport
 
February 
04Regionsfinal SkyttiadenWLg
04-05Jämtträffen + OvikskannanÖstersund/LillsjönGFä
11BjörkepokalenHilleLg
12RoslagsträffenSöderbykarlGFäResultatReferat
18-19Sala OpenSalaLg
18-19Gästrikeserien omg 5GävleLg
19XW-knallen (10 stn)GysingeGFäResultatReferat
19KustknallenOxelösundKpFä
23TesttävlingUmeåLgSport
25-26DubbeltestStrömssundLgSport
25-26FältyranÖ-vikGFä
26Ljusnanträffen +HM/GMHolmsvedenGFäResultatReferat
 
March 
04Kretsmästerskap+GillesmästerskapSandvikenGFäResultatReferat
04DubbeltestÖstersundLgSport
05SméträffenEskilstunaKpFä
05BergslagsträffenKlotenGFä
05TesttävlingSöderalaLgSport
11Skyttiadens RiksfinalEskilstunaLg
12Laxskottet+ Förbundsm.MarmaGFä
18-19Junior SMSävsjöLgSportResultat
18-19Gästrikeserien omg 6SandvikenLg
19VinterriksRamseleforsGFä
25Testtävling (Ume-Kulan)UmeåLgSport
25FörbundsfinalSandvikenLg
26FältskyttekårenRimboGFä
 
April 
01-02Herr och Dam SMTrollhättanLgSportResultatReferat
01KringelträffenSödertäljeKpFä
08ChaparallknallenKulltorpGFä
08Årsmöte GävleborgsskytteförbundSöderhamn-
09JönköpingsträffenSkillingarydGFä
09FörbundsmästerskapSöderhamnLgResultat
14-17PåskrallytTornedalenGFä
17PåsksmällenÄrlaKpFä
22-23PåskpuffenHilleLg
23SM/JSM FältKronobergGFä
29RommefältetRommehedKpFä
30BockskottetGävleKpFä
 
May 
01KpistträffenMarmaKpFä
01Bollnäs OpenBollnäsGB
06HugelstacupenEskilstunaGB
07ReveljenEskilstunaGB
07VallaträffenSöderalaKhB
13GM/HM?/SöderalaGB
14Rosersbergs VårtävlingRosersbergGB
20Ockelboträffen + FörbundsmOckelboKpFä
21ElitpokalenOckelboGB
25Söderala LaxenSöderalaGB
25Uno SödergrenträffenÅker-LännaKpFä
27GästabudetNyköpingGB
27KM KorthållSandvikenKhB
28Sundsvallsknallen/StafettSundsvallGB
 
June 
03HogdalsträffenHogdalGB
04MågaträffenLjusdalGB
10RommefältetRommehedKpB
11Gävle-Dala?GB
16-17Rallarsmällen + Nitro-NobelPorjus/GällivareGB
17Förbundsmästerskap (Kp, Kpl)SöderhamnKpB
17Björksta OpenStockkumlaKhB
17HilleskottetHilleGB
18TillingeträffenEnköpingGB
21Söderala Midnight CupSöderalaGB
21Söderala Midnight CupSöderalaKhBInbjudan
 
July 
01SemesterskjutningenSmedjebackenGB
01FilipstadsträffenFilipstadKpFä
01-02Eda runt på 100 skottEdaGB
01-04Trippeltest (The Summer Trophy)Kviberg/ÖrgryteLgSportInbjudan
02FinalskottetUnungeGB
02LesjöforsknattretLesjöforsKpB
05-06TavelträffenRamseleforsGB
07BjörkskottetUmeåGB
08TavelträffenRamseleforsKhB
08-09MargaretakedjanLjusdalGB
11-12TriangelnMoraGB
13-14UpplandsträffenEkebybodaGB
13ParadisträffenArvikaKhB
14-15ArvikakedjanArvikaGB
16Svensk-NorskaBogenGB
16-18RM/SM KorthållEskilstunaKhB
28-30Veteran SM SportEskilstunaLgSportInbjudan
28-30Veteran SM SportEskilstunaKhBInbjudan
28-30Veteran SM SportEskilstunaGBInbjudan
29DellenträffenBjuråkerGB
 
August 
05Förbundsmästerskap ligg+ kannanHille?GB
05-06Ox-träffenOxelösundKpB
06Förbundsmästerskap ställnHoforsGBReferat
06TesttävlingEskilstunaKhB
12-13StrömmingsknallenSöderhamnKpB
12-13StrömmingsknallenSöderhamnKpFä
12Regionfinal u-cupABGB
12Regionfinal u-cupABKhB
12-13Junior SMUddevallaKhB
13Sandvikens Skg Öppna liggmästerskapSandvikenGBResultatReferat
15-06BW-knallenHemmabanorKpB
19Welcome Hotell SkyttestafettLövstaGB
19GästabudetNyköpingKhB
19-20Landskamp korthållDanmarkKhB
19-20DubbeltestUpplands-VäsbyKhB
19Kretsmästerskap V:a kretsen.ValboGBInbjudan
25-27JSMBoden-
25-27SM KpistFalun-
27KubenträffenSundsvallGB
31-03NMNorge-
 
September 
02Reg utävTGB
02Reg utävTKhB
03FörbundsmästerskapGävleKhB
08-10RM/SM gevär 6,5 mm (G, Gl)VästeråsGB
16KM 2006 korthåll 50mSandvikenKhBResultatReferat
23-24Skol-SM (Gl,Khl)GöteborgGB
23-24Skol-SM (Gl,Khl)GöteborgKhB
23-24VärmlandsseriefinalKarlstadKpB
23TesttävlingGällivareLgSport
30Final Elitserien korthållEskilstunaKhB
30-01DubbeltestForsaLgSport
30TesttävlingI19 BodenLgSport
 
October 
01Riksfinal ucupen KhEskilstunaKhB
01TesttävlingMalmbergetLgSport
06-08Dubbeltest (Måsträffen)MönsteråsLgSportInbjudan
07-08Testtävling (Sportec Open)ÅkarpLgSportInbjudan
07-08Dubbeltest (Gränges Open)GrängesbergLgSportInbjudan
07-08DubbeltestStrömsundLgSportInbjudan
07-08TesttävlingLerumLgSportInbjudan
14Testtävling (Ume-Skottet)UmeåLgSport
14TesttävlingGällivareLgSport
14-15MånadstestSörabyLgSport
15MånadstestUmeåLgSport
20-22TesttävlingI16/Lv6LgSportInbjudan
20-21Testtävling (Alvesta Open)AlvestaLgSportInbjudan
21DubbeltestKubikenborgLgSportInbjudan
21Gästrikeserien Omg 1HilleLgInbjudan
22MälardalsträffenSträngnäsGFä
22DubbeltestEskilstunaLgSportInbjudan
27-28GästabudetNyköpingLg
27-28Testtävling (Trollhätteträffen)TrollhättanLgSportInbjudan
28DubbeltestNackaLgSport
28TesttävlingMalmbergetLgSport
28-29Testtävling (Tändstickan)JönköpingLgSportInbjudan
29Inskjutning fält 1:aSandvikenGFä
29Testtävling (Hööstskottet)HörbyLgSportInbjudan
 
November 
03-04TesttävlingKävlingeLgSportInbjudan
04-05SM LuftgevärSävsjöLg
04TesttävlingGällivareLgSport
04-05Testtävling (Vindelnskyttet)VindelnLgSport
04Testtävling (Coromantträffen)GimoLgSportInbjudan
05HöstträffenKungsängenGFä
05TesttävlingI19 BodenLgSport
09-10Testtävling (Luftskottet)AnderstorpLgSportInbjudan
11-12Hille PuffenBjörkeLgInbjudan
11-12Dubbeltest (Sandvikpokalen)SandvikenLgSportResultat
11-12DubbeltestEkshäradLgSportInbjudan
12GropträffenLindesbergGFä
12DubbeltestGullaboLgSportInbjudan
18MånadstestEskilstunaLgSportInbjudan
18TesttävlingMalmöLgSportInbjudan
18-19DubbeltestStrömsundLgSportInbjudan
18Gästrikeserien Omg 2GävleLg
18Föreningsomg SkyttiadenSandvikenLgResultat
19NovemberträffenStockkumlaKpFä
19Inskjutning fält 2:aSandvikenGFäResultatReferat
19TesttävlingEskilstunaLgSportInbjudan
19Dubbeltest (Gränstesten)SkillingmarkLgSportInbjudan
22-26DubbeltestKinna/HajomLgSportInbjudan
23TesttävlingVindelnLgSport
23-25Grand Prix Kooperativa 2006, InternatPilsen, CHELgSportInbjudan
24-26SM, JSM Falling TargetKinna SkeneLgFT
26Inskjutning fält 3:eSandvikenGFäResultatReferat
26TesttävlingGällivareLgSport
29Kretsomgång SkyttiadenSandvikenLgResultat
 
December 
02InbjudningstävlingFagerstaLg
02-03DubbeltestKvibergLgSportInbjudan
02Kuben knäppenKubikenborgLgInbjudan
02-03DubbeltestRingamålaLgSportInbjudan
03DecembersmällenNorrskedikaGFäResultatReferat
08-10LudvikaskottetLudvikaLgInbjudan
09FörbundsfinalBjuråker-ForsaLg
09-10RegionalatestetSörabyLgSport
09-10RegionalatestetGällivareLgSport
09-10RegionalatestetStrömsundLgSport
09Gästrikeserien Omg 3HoforsLgInbjudan
09-10RegionalatestetFagerstaLgSport
09-10Testtävling (Luciaträffen)ÖckeröLgSportInbjudan
17Skinkskytte fältSandvikenGFäResultatReferat

Skriv ut

Kontakta oss | ©2006-2013 Sandvikens Skyttegille